DOLAR
32,4079
EURO
34,5650
ALTIN
2.456,90
BIST
9.729,20


REŞİT ÖZER’DEN KÖY TV’YE RÖPORTAJ; “MARKANA SAHİP ÇIK”

REŞİT ÖZER’DEN KÖY TV’YE RÖPORTAJ;  “MARKANA SAHİP ÇIK”
13.04.2017 09:42
0
A+
A-

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Köy Tv’ye verdiği röportajda Milaslı zeytinyağı üreticilerini coğrafi işaret almış “Milas zeytinyağı” markasına sahip çıkmaya çağırdı.

Köye, üreticiye ve üretici sorunlarına ilişkin yaptığı programları uydu üzerinden yayınlayan ve geniş bir izleyici kitlesine sahip olan Köy Tv, MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ile Milas’ın tarımsal ve hayvansal üretimi ve bu üretimin ticari boyutları ana konusunda bir röportaj yaptı. Köy Tv’den Hüseyin Bozkurt’un hazırladığı programda Programcı ve Ziraat Yüksek Mühendisi Emrah Buran’ın sorularını yanıtlayan Reşit Özer, Milaslı zeytinyağı üreticilerini Milas markasına sahip çıkmaya çağırdı. Köy Tv kameramanı Mesut Taşdemir”in kayda aldığı röportajda Reşit Özer şöyle konuştu;

“Biz Milas yöresinde memecik zeytinlerinden elde edilmekte olan zeytinyağımıza coğrafi işaret alarak çok zor olan bir işi başardık. Şimdi iş, Milaslı zeytinyağı üreticisinde. Üreticimiz, coğrafi işaret standartlarına uygun zeytinyağı üretmek için çaba göstermeli, zeytinyağı ticareti yapan üyelerimiz de pazara sundukları zeytinyağlarına coğrafi işaret belgesi alarak pazarlamalılardır. Böyle yaparsak coğrafi işaretimize sahip çıkabiliriz. Bu nedenle tüm Milaslı üreticileri coğrafi işaretli Milas zeytinyağı markasına sahip çıkmaya davet ediyorum”.